Mariusz Kwiatkowski
2018-08-06

Dlaczego social media

Dlaczego social media? Ponieważ wizerunek w sieci w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważny, zwłaszcza kiedy prowadzisz własną działalność lub jesteś osobą publiczną – pomożemy Ci o niego zadbać!

Social media – co to jest?

Social media (media społecznościowe) – to platfroma w internecie, umożliwiająca użytkownikom szybką komunikację, wymianę informacji, tworzenie oraz przekazywanie publikowanych tam treści (m.in. wiadomości tekstowych i głosowych, zdjęć, filmów, linków do zewnętrznych serwisów, itp.). Do najbardziej popularnych serwisów społecznościowym zaliczamy obecnie: Facebooka, Instagrama, TikToka, YouTube’a, LinkedIna oraz Twittera.

Dlaczego social media?

Potrzeba sprzedaży
Najbardziej uczciwym i popularnym powodem założenia własnego konta firmowego jest zwiększenie sprzedaży. Główną treścią są zdjęcia produktów i przebiegu pracy, historie produktów i referencje klientów. Krótkie teksty opisowe można czasem rozcieńczyć dłuższymi opowieściami o tym, jak produkt przyniósł korzyści w konkretnej sytuacji, popartymi ilustracjami.

Potrzeba zwiększenia lojalności
Przypadek, w którym sprzedaż odbywa się za pośrednictwem innych kanałów, ale chcielibyśmy przekazać odbiorcom więcej informacji o marce. Nietypowe treści przyciągają uwagę i zwiększają lojalność.

Potrzeba utrzymania reputacji
Ci, którzy promują markę osobistą lub firmę, stawiając na wiedzę ekspercką, również potrzebują obecności w social media. Dla psychologów, dekoratorów, prawników, stolarzy, lekarzy czy całych klinik jest to konieczność. Aby podkreślić swój status eksperta, trzeba wiedzieć nieco więcej niż inni i nie wstydzić się o tym mówić. Oczywiście potrzebna jest też reklama. Trener motywacyjny z trzystoma subskrybentami nie wygląda zbyt przekonująco.

Oszczędność pieniędzy
Odpowiednia opcja, jeśli nie masz jeszcze wystarczająco dużo pieniędzy, aby stworzyć własną stronę internetową. Lub jeśli jej brak jest kwestią zasadniczą dla firmy. Możesz zorganizować wszystko w social media, ułatwiając nawigację za pomocą hashtagów. Dobrze zaprojektowane konto na Instagram lub strona na Facebooku może zostać pokazana klientowi, inwestorowi, a nawet dziennikarzowi.

Dbanie o przyszłość
Jeśli zbierasz materiały do książki lub przygotowujesz się do uruchomienia serii wykładów lub warsztatów, musisz nie tylko uporządkować informacje, ale także uzyskać informacje zwrotne i monitorować reakcje ludzi na określone tematy i pomysły. Ogólnie rzecz biorąc, liczba subskrybentów nie jest aż tak ważna. Najważniejsze jest, aby mieć zaangażowaną publiczność, która śledzi i aktywnie komentuje Twoje publikacje. W tym przypadku social media są pamiętnikiem online, podstawą do poważniejszej pracy w przyszłości.

Nasze wartości

Obecność w social media jest dla wielu branż niezwykle ważna. W dzisiejszych czasach to właśnie one potrafią generować znaczną część ruchu internetowego na naszych stronach, a co za tym idzie – przyciąga uwagę potencjalnego klienta. Każdy z nas ma swoje konto, czy to prywatne czy firmowe, na takich portalach jak Facebook, Instagram, Twitter. Niezwykłą zaletą takich kont jest to, że każdy materiał udostępniony na naszej stronie może wywołać reakcję: komentarz, polubienie, udostępnienie. Dzięki temu nawiązywanie kontaktu z klientami jest jeszcze prostsze i przyjemniejsze niż kiedykolwiek wcześniej! Niestety, w obliczu wielu innych obowiązków, które wiążą się z posiadaniem własnej firmy, często zaczyna brakować Ci czasu na prowadzenie swoich kont społecznościowych. Wtedy z pomocą przychodzimy my! Nasz sztab profesjonalistów z chęcią zaopiekuje się Twoim wizerunkiem w sieci – sprawdź naszą ofertę już teraz Social media cennik.

Najczęściej zadawane pytania

Ile godzin przeznaczone jest działania na rzecz Klientów?

W zależności od pakietu, realizujemy wybraną usługę stawiając jakość na pierwszym miejscu. Pracujemy nieustannie – 24h na dobę(w zależności od indywidualnych preferencji i wybranego pakietu usług).

Jak prowadzimy social media?

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Analizujemy konfigurowanie kampanii reklamowych z uwzględnieniem cech demograficznych, zainteresowań i zachowań docelowych odbiorców. Ponadto, przygotowujemy raport z rekomendacjami dalszych działań.

Jak prowadzimy fanpage?

Jak i w przypadku prowadzenia social media, do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Robimy scenariusze postów oraz analizujemy wypełnione przez Klienta Brief i przedstawiamy swoje propozycje.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Oceń artykuł post
Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym
Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp